En lampe eller hele soverommet
Hva velger du for 4200 kroner? Den nydelige kobberpendelen eller innredningen til hele soverommet?
En lampe eller hele soverommet?
Lampen Mirror Ball av Tom Dixon er lekker og kan enkelt oppgradere et rom. Men velger du den, eller vil du heller ha interiøret til hele soverommet?
Se alle produktene du kan få til samme pris som lampen ved å klikke deg videre i galleriet.

Designlampen: Derfor er den dyr
Tom Dixons bestselger Mirror Ball ble lansert i kobber på møbelmessen i Milano i 2005. Kobberpendelen er fremstilt ved en avansert metalliseringsprosess som gjør at pendelen har en høyreflektiv overflate med en varm metallglød. Den blanke overflaten gir en flott effekt ved at hele rommet reflekteres i lampen, noe som også gir dybde og et skulpturelt snitt. Lyset lampen gir, egner seg godt både på soverommet, over spisebordet og over sofabordet.
Designfirmaet Tom Dixon ble etablert i 2001 av David Begg og Tom Dixon. I dag er Tom Dixon et ledende merke innen moderne belysning og møbeldesign. Flere av produktene deres har allerede status som moderne klassikere, blant annet kobberpendelen som er Tom Dixons mest kjente designprodukt. Med sin diameter på 45 cm henger pendelen flott alene, men har du et stort rom er det svært effektfullt å henge flere lamper sammen i ulike høyder.
Kobberpendel, Ø 45 cm, H 41 cm, 4211 kr, Tom Dixon.

Budsjettvarianten
Du kan også få en lekker lampe i samme stil, til en langt rimeligere penge. Denne er riktignok mindre enn designvarianten, men da har du jo råd til flere lamper du kan henge ved siden av hverandre...
Kobberlampe, Ø 18 cm, 599 kr, Bolia

Stilig seng
Ikea lager senger som både ser stilige ut, og soom er behagelige å sove i. Denne koster under 800 kroner, og har et enkelt og stramt uttrykk.
Dobbeltseng, 160 x 200 cm, 795 kr, Ikea.

Lekkert sengesett
Dette sengesettet passer perfekt til den enkle designen på sengen, og vil gi deg gode netter i myke materialer.
Sengesett, 140 x 200 cm, 330 kr, Kid Interiør.

Nattbord
Noe skal man jo sette vekkerklokken på, og dette nattbordet er akkurat passe stort til også ha plass til en bok og et glass vann.
Nattbord, 30 x 50 cm, H 67 cm, 595 kr, Ikea.

Lysestaker i tre
Skal du skape en lun og romantisk setmning på soverommet, passer det med noen stearinlys. Gjerne i noen fine lysestaker!
Lysestaker, Ø 6 cm, H 12 cm, 169 kr/stk, Bloomingville.

Gardiner
Skal du få sove etter at solen har stått opp, må du ha noen gardiner foran vinduet. Velg gjerne noen som går helt ned til gulvet, det ser luksuriøst og fint ut.
Gardinlengde, H 216 cm, 299 kr, Bohus.

Kul krakk
Trenger du noe å legge fra deg dagens antrekk på? Eller å sitte på når du skal ha på deg sokkene om morgenen? En krakk gjør jobben!
Krakk, Ø 30 cm, H 47 cm, 449 kr, Granit

Knaggrekke
Et par knagger bør finnes på enhver soveromsvegg, geniale til å henge opp morgenkåpen, belter, skjerf, smykker eller dagens antrekk.
Knagg, 40 x 10 x 10 cm, 130 kr, Hübsch.

Pene puter
Pynt din nyoppredde seng med noen fine puter. Og du kan bruke dem til å støtte opp ryggen hvis du vil sitte i sengen og lese eller se på tv.
Mønstret pute, 40 x 40 cm, 50 kr, H&M home.
Putetrekk, 50 x 50 cm, 99 kr, Kremmerhuset

Leselampe
Et godt leselys er alfa og omega hvis du liker å nyte en god roman på sengen før du skal sove. Denne er enkel i designet og ser fin ut på veggen.
Vegglampe, Ø 35 cm, 149 kr, Skeidar
