Boligprat med Ulrikke Lund
For motebloggeren handler interiør om å kunne vise hvem hun er som voksen. Og hun er ikke redd for å blande ulike materialer og stiler.
Ulrikke Lund blogger på Stylista.no og bor på Majorstuen i Oslo.
- Hvordan vil du beskrive stilen hjemme hos deg?
- Kaotisk, full av attitude og mer personlighet for hver dag som går. Jeg elsker gammelt treverk og er veldig glad i å blande materialer for et spennende resultat. Og jo mer planter og grønt, desto bedre!
- Hva er det morsomste med interiør? - Det å innrede sitt eget hjem er spesielt. Det er på sett og vis den første fasen i voksenlivet der du får sjansen til å vise hvem du egentlig er. Det beste er at mulighetene er uendelige om du er en kreativ sjel.
- Hva synes du er utfordrende på interiørfronten? - Å ikke blande 20 forskjellige stiler. Jeg vil helst ha alt! Jeg elsker rene linjer og betong, og samtidig er jeg fan av den skandinaviske maksimalismen og bruktkjøp. Det blir fort litt kaos.
- Hva inspirerer deg i innredningen? - Farger, blomster, kjæledyr og loftsleiligheter i New York.
- Hvordan får du frem personligheten din i interiøret? - Jeg henger opp mye bilder og har blant annet brukt stickygram.com til å omgjøre egne Instagram-bilder til magneter som nå henger på kjøkkenet vårt.
- Hva gjør du helst en regnværsdag? - Leser, går på museum eller murer meg inne med gamle franske filmer. Takk Gud for rolige regnværsdager.
- Hva ønsker du deg til hjemmet nå? - Et Milo Baughman-møbel. Og så ønsker meg alltid flere kaktuser og solsikker, som er det beste jeg vet.
Ulrikkes boligfavoritter:
Geviret som pryder inspirasjonsveggen, fant Ulrikke på loppemarked i New York.
Hodeskallene har Ulrikke funnet på Etsy, og de får henge litt rundt omkring i hjemmet hennes.
Ulrikke liker kobbertrenden og lar den komme til uttrykk gjennom kontoroppbevaring.