Fra slitt til elegant entré
Hvordan får man et lekkert og rolig uttrykk i en gang på bare noen få kvadratmeter? Bli med inn til BoligPluss-stylist Julie og se hvordan hun pusset opp sin egen entré.
Før oppussing
Før oppussingen besto entreen av rå murstensvegger som ikke passet til det litt herskapelige uttrykket i resten av leiligheten. Det manglet også oppbevaringsplass til både smått og stort.
– Stilen i gangen var lite gjennomført, og de rå murstensveggene passet dårlig til det litt herskapelige uttrykket i resten av leiligheten. Veggene fikk også rommet til å se rotete ut, og det var null oppbevaringsplass der, forteller BoligPluss-stylisten Julie Løwenstein.

Elegant resultat
For å få stilen til å harmonere bedre med leiligheten for øvrig, hyret de inn en snekker som lagde høyt brystningspanel til veggene. Samtidig ble muren over panelet kledd inn og malt i en støvete, blågrå tone.
– Vi har alltid drømt om slikt panel og det passer veldig godt til uttrykket i leiligheten. Veggfargen er med på å fremheve panelet og fargen er et fint blikkfang uten å ta noe av plassen i rommet, sier Julie.
LES OGSÅ: Liten gang med masse oppbevaring!
*Lampen er designet av George Nelson, mens krakken er fra Skagerak og plakaten fra Stilleben.*

Ekstra hems til oppbevaring
Men stilen var ikke den eneste utfordringen. Med en leilighet på knapt 80 kvadratmeter og bare en liten kjellerbod til lagringsplass, hadde familien på fire bruk for langt mer oppbevaring. Da kom takhøyden på tre meter til nytte!
– Det var allerede en hems i entreen, og selv om den ikke var så godt utført, var ideen god. Rommet ble litt lunere fordi taket ble senket på den måten, samtidig var det supert til oppbevaring. Vi har forlenget hemsen og lukket den av med dører i begge ender slik at man ikke ser rett inn på rotet, forteller Julie.
Mange kule detaljer og helt nye vegger gjorde denne gangen helt unik.

Oppgraderte sikringskapet
Til slutt har de tatt i bruk det gamle sikringsskapet for å få plass til sko, støvler og andre småting. Skreddersydde hyller i MDF, små esker og en vegghengt boks er med på å utnytte det ellers unyttige skapet optimalt.
– Jeg er opptatt av små, fine detaljer, så jeg har malt skapet innvendig. Selv om det bare er innsiden av et skap, blir jeg i godt humør av sånt, avslutter Julie.
Plassen er maks utnyttet med en vegghengt boks fra Bolia. Skålen er fra Studio Arhøj.

Veggen er malt i Minty Breeze fra Jotun. Plakaten i samme støvete nyanser som på vegen gjør det gjennomført.

Gjennomført heskapelig
Enkelt og stilrent eller detaljert og herskapelig? For å få et gjennomført uttrykk bør du velge brystningspanel i samme stil som listverk og øvrige tredetaljer i boligen. Julie har malt det i hvitfargen «Klassisk Hvit» fra Jotun.

BoligPluss-stylist Julie Løwenstein har fått entreen hun ønsket seg både stilmessig og med masse ekstra oppbevaring.
Få flere før og etter-reportasjer sendt direkte til innboksen din!
