Se Halvor Bakkes urbane vaser
Shanghais skyline var inspirasjonen for Halvor Bakkes første glasserie for Magnor. Se de kule vasene her!
Inspirert av utsikten
"Hvordan kan jeg få dette ned på et bord?" tenkte Halvor Bakke. Den kjente interiørdesigneren og tv-fjeset satt på hotellrommet i Shanghai og så utover byens skyline - skinnende lys gjennom mørke, sotetde vinduer.
Slik oppsto ideen til glasserien Skyline fra Magnor. Klikk videre og se de stilige lyslyktene, vasene og fatene, og alle måtene de kan brukes på.

Sotet glass i ulike høyder
Hvordan løste Halvor utfordringen med å fange utsikten i glass? Svaret ser du her.
- Det mått bli sort, sier Halvor.
Vaser og lykter i ulike høyder gir sammen inntrykk av høyhus og bygninger. Med sort, sotet glass har han oppnådd et røft, urbant og eksklusivt uttrykk.
Vase 499 kr, skål med stett 499, fat 699 kr, telykt 249 kr, lav stormlykt 399 kr, høy stormlykt/vase 599 kr.

Debut i glassblåserhytta
- Jeg sto i glasshytta til Magnor en hel dag og jobbet med glassblåserne. Det var utrolig spennende, sier Halvor, som aldri har jobbet med glass tidligere.

Mykt eller stramt uttrykk
Bruksområdene er mange, og uttrykket kan varieres på mange måter. Her flyter orkidéblomster i vann i det store fatet.
- Serien skal passe til alle stiler, fra de stramme og moderne hjemmene til de mer shabby og landlige. Du kan myke opp vasene med søte ranunkler, eller stramme dem opp med en enslig kala, sier Halvor til BoligPluss.

Multifunksjonelle
Den største vasen kan brukes både til blomster og som stormlykt på trappen eller uteplassen. Magnor stilte ut denne vasen for pressen med hvite orkideer i, det var utrolig effektfullt!

Interiørkjendis
Halvor Bakke er en av landets mest kjente interiørdesignere. Han har fra før sin egen interiørkolleksjon hos Lama og en farge- og tapetkolleksjon hos Fargerike. Nå debuterer han som glassdesigner for Magnor.




