Fra gangen i andre etasje kan vi se inn på hovedsoverommet. Kommoden i gangen er fra Bloomingville, mens speilkommoden på soverommet er et bruktfunn kjøpt hos en messeselger. Gulvene i andre etasje er malt med Jotun Oxan Demring, 2502-Y17R
Les kommentarer
Kjøpmannsdisken var det Vegard som fant hos Arilds Antikk i Oslo. Planen var at den skulle stå på kjøkkenet, men da den ikke passet fikk den plass i mellomgangen inn til stuen.
Les kommentarer
Helene hadde egentlig bestilt en annen seng fra Gubantikk, men fikk denne ved en feil. Heldigvis passet den perfekt på Emmas rom, ved siden av nattbordet og gyngestolen fra Fretex. Veggen er malt i Creme fra Nordsjö, S0505-Y30R.
Helene kjøpte sengen brukt på Finn. Den var opprinnelig i lutet furu, men behandlet den med heftgrunn blandet med vann for å få det flotte, matte preget. Lysekronen er også funnet på Finn. Det heklede sengeteppet har Helenes svigermor tatt med hjem fra Mosambik. På veggen er det brukt Flügger Eggehvit.
Les kommentarer